Soczewki miesięczne

Maksymalny komfort użytkowania oraz doskonałe nawilżenie oka w rozsądnych cenach.

Soczewki kontaktowe miesięczne

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą miesięcznych soczewek kontaktowych, odnajdziesz w niej mnóstwo ich rodzajów. W zależności od Twoich potrzeb i przeznaczenia szkieł przygotowaliśmy dla Ciebie propozycję soczewek kolorowych, korygujących astygmatyzm lub zwykłych sferycznych.Ta grupa produktów stanowi doskonały kompromis pomiędzy jakością i ceną. Zdecydowanie tańsze niż soczewki jednodniowe, a jednocześnie utrzymujące czystość i zapewniające komfort przez cały czas użytkowania, soczewki miesięczne są najczęściej wybierane przez pacjentów oraz optometrystów na całym świecie. Idealnie nadają się do noszenia przez osoby, które dobrze tolerują szkła kontaktowe i nie mają problemu z suchością czy wrażliwością oczu (u osób dotkniętych tymi problemami częściej poleca się szkła jednorazowe).

Soczewki miesięczne to dobry stosunek jakości do cenyDzięki zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów (np. silikonowo-hydrożelowych) soczewki miesięczne najlepszych producentów charakteryzują się wyjątkowo wysoką przepuszczalnością tlenu, co jest bardzo ważne w przypadku regularnego używania szkieł przez długie godziny w ciągu dnia. Co więcej, niektóre z dostępnych modeli soczewek 30-dniowych zostały zatwierdzone przez największe światowe agencje zdrowia jako zdatne do noszenia również w nocy (podczas snu), właśnie dzięki wysokiej tlenoprzepuszczalności.

Nowoczesne soczewki miesięczne, np. Total 30 są odporne na zabrudzenia oraz odkładanie się osadów białkowych, które mogą negatywnie wpływać na komfort noszenia - oczywiście przy założeniu odpowiedniej higieny i zastosowaniu płynów do dezynfekcji i pielęgnacji soczewek. Należy pamiętać, że wszystkie szkła kontaktowe za wyjątkiem tych jednodniowych wymagają regularnego czyszczenia oraz namaczania w płynie do soczewek przynajmniej raz na jakiś czas (dotyczy to również szkieł do ciągłego noszenia). Dzięki temu wygoda i uczucie świeżości pozostają z nami aż do momentu wymiany pary szkieł na nową po upływie 30 dni od momentu otwarcia blistra.

Oferta miesięcznych soczewek naszego sklepu zawiera zarówno zwykłe szkła korekcyjne w mocach plusowych czy minusowych, jak i bardziej zaawansowane produkty do korekcji np. astygmatyzmu (miesięczne soczewki toryczne) czy starczowzroczności (szkła progresywne). Ponadto posiadamy całą gamę kolorowych soczewek do noszenia przez miesiąc, obejmującą zarówno produkty gigantów, takich jak firma Alcon (linie Air Optix Colors i Freshlook) jak i mniej znane soczewki ColourVue czy produkty włoskiej marki Soleko (linia Queens).

Jak używać miesięcznych soczewek kontaktowych?

Jak zostało wcześniej powiedziane, podczas używania soczewek 30-dniowych najważniejsza jest higiena. Każdego dnia należy soczewki miesięczne płukać płynem do pielęgnacji oraz zostawić je na noc w świeżej partii płynu w czystym pojemniczku. Wyjątek od tej reguły stanowią szkła kontaktowe, w których można spać, jednak i w ich przypadku ważne jest, aby raz na jakiś czas je ściągnąć, umyć i zanurzyć na kilka godzin w odpowiednim płynie. Gdy mowa o obchodzeniu się ze szkłami kontaktowymi jakiegokolwiek typu, nie da się przecenić roli czystych rąk, dlatego zawsze pamiętaj o dokładnym umyciu ich mydłem przed jakimkolwiek kontaktem z soczewkami.

Przed zakupem szkieł konieczna jest wizyta u optometrysty bądź lekarza okulisty, który objaśni sposób używania i dbania o soczewki. Aby dodatkowo utrwalić sobie tę wiedzę, możesz zajrzeć do naszego działu porad, w którym przypominamy, jak stosować i pielęgnować szkła.

Opinie Klientów o: Soczewki miesięczne

Liczba opinii: 265
Ocena: 4.5 liczba gwiazdek 5
Kryteria Sortowania


To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.