Soczewki Toryczne

Korekcja wzroku dla osób cierpiących na astygmatyzm.

Soczewki toryczne na astygmatyzm

Astygmatyzm to dość powszechny problem związany ze wzrokiem, który dotyka wiele osób niezależnie od wieku. Rodzimy się z nim i nie jest to wada nabyta, więc nieprawdą jest, jakoby można się było go nabawić poprzez zbyt długie siedzenie przed telewizorem lub komputerem. Mówiąc w dużym uproszczeniu, astygmatyzm polega na tym, że gałka oczna nie jest idealnie kulista, tylko bardziej wybrzuszona lub spłaszczona na rogówce, przez co światło, które przechodzi przez rogówkę, załamuje się pod nieprawidłowym kątem i niektóre oglądane obiekty mogą wydawać się rozmyte i niewyraźne. Często w opisie astygmatyzmu mówi się o efekcie halo, który polega na tym, że światła, zwłaszcza samochodów, wydają się podwójne lub otoczone czymś na kształt aureoli. Mocno wpływa to na komfort i bezpieczeństwo jazdy osób kierujących, dlatego w przypadku zaawansowanego astygmatyzmu ważna jest jego korekcja, czy to za pomocą okularów, czy też soczewek kontaktowych. W skrajnych przypadkach rozważa się laserową korekcję wzroku. Gdy astygmatyzm jest stosunkowo niewielki, nie koryguje się go. Więcej na temat tego, jak podejść do kwestii astygmatyzmu za pomocą soczewek, przeczytasz w tym artykule.

Soczewki toryczne korygują podwójne widzenie spowodowane astygmatyzmemSoczewki toryczne zapewniają stabilne oraz wyraźne widzenie. Produkty te opracowane zostały w oparciu o nowoczesne technologie, które zapewniają maksymalną stabilizację soczewki na oku. Jest to bardzo istotny aspekt w tego rodzaju szkłach, ponieważ ich niekontrolowane rotowanie na oczach sprawiłoby, że stałyby się one kompletnie bezużyteczne. Soczewki na astygmatyzm muszą trzymać się jednej pozycji na rogówce, aby korygować nieprawidłowe załamywanie światła w jej ściśle określonych punktach.

Jakie są rodzaje torycznych soczewek?

W zależności od Twoich potrzeb i zaleceń okulisty przygotowaliśmy ofertę obejmującą soczewki toryczne jednodniowe oraz miesięczne. Bodaj najbardziej znanym i popularnym produktem rekomendowanym do korekcji astygmatyzmu są soczewki Biofinity Toric. Są to szkła miesięczne, ale ze względu na wysoką przepuszczalność tlenu mogą być również używane w sposób ciągły (po konsultacji ze specjalistą). Innym wartym wspomnienia produktem są jednodniowe Acuvue Oasys 1 Day for Astigmatism firmy Johnson&Johnson. Te jednorazowe szkła wyposażono w filtr UV a także specjalny system stabilizacji zapewniający niezakłóconą ostrość widzenia. Ale którykolwiek produkt z niniejszej kategorii wybierzesz, będzie on doskonałą alternatywą dla okularów. Dzięki zastosowaniu najlepszej jakości materiałów soczewki te zapewnią Twoim oczom maksymalny komfort i nie spowodują jakże uciążliwych podrażnień lub łzawienia. Co więcej, toryczne soczewki kontaktowe bardzo skutecznie korygują astygmatyzm – i to w każdej postaci, zarówno ten współwystępujący z innymi wadami refrakcyjnymi, takimi jak krótkowzroczność czy nadwzroczność, jak i samodzielnie. Jeśli nie cierpisz na żadną z wyżej wymienionych wad wzroku, wystarczy, że wybierzesz 0.0 jako moc sferyczną soczewki. Wtedy szkła korygować będą jedynie problemy z widzeniem wynikające z astygmatyzmu.

Wśród dostępnych u nas soczewek torycznych znajdziesz produkty najbardziej znanych i zaufanych marek, takich jak Acuvue, Alcon czy CooperVision oraz Bausch + Lomb. Każdy z tych producentów stosuje inną, opatentowaną technologię stablizacji soczewek, dzięki czemu osoba, u której nie sprawdza się jeden patent, może wypróbować produkt z innym, oczywiście za zgodą i zaleceniem lekarza okulisty bądź optometrysty.

To nie wszystko. Nowością na rynku soczewek torycznych są kolorowe szkła korygujące astygmatyzm. Są to zaawansowane technologicznie soczewki toryczne produkowane na specjalne zamówienie przez włoską firmę Soleko. Liczba możliwych kombinacji mocy sferycznych, cylindrów, osi i kolorów jest tak duża, że nie sposób magazynować wszystkich dostępnych wariantów. Zachęcamy do zapoznania się z dostępną gamą kolorów.

Opinie Klientów o: Soczewki Toryczne

Liczba opinii: 174
Ocena: 4.7 liczba gwiazdek 5
Kryteria Sortowania


To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.