Soczewki Johnson & Johnson

Szkła kontaktowe światowej sławy producenta kosmetyków i leków.

Niezawodne soczewki kontaktowe Johnson & Johnson

Soczewki Johnson & Johnson pozwalają cieszyć się życiemFirma Johnson & Johnson znana jest od wielu lat przede wszystkim za sprawą produkowanych przez siebie kosmetyków i farmaceutyków. W portfolio firmy znaleźć można kosmetyczne marki takie jak Listerine, Johnson’s Baby, Clean and Clear czy Neutrogena, a także liczne leki przeciwalergiczne i przeciwbólowe. Dużą popularnością cieszą się także soczewki kontaktowe firmy Johnson & Johnson, mianowicie rodzina soczewek Acuvue.

Soczewki Johnson & Johnson w obecnym kształcie weszły na rynek w roku 1986 i od tamtej pory wachlarz dostępnych wariantów oraz wad wzroku, jakie korygują, stale się rozszerza. Firma nieustannie inwestuje w nowe rozwiązania, materiały i technologie, które sprawiają, że w wielu krajach są to najczęściej wybierane soczewki kontaktowe zarówno przez specjalistów, jak i pacjentów gabinetów optometrystycznych. Marka Acuvue cechuje się niezawodnym bezpieczeństwem, doskonałym poziomem korekcji wad wzroku, a także nienagannym wsparciem, jakie oferuje specjalistom oraz pacjentom w ich codziennej praktyce dopasowywania i noszenia szkieł kontaktowych. Soczewki firmy produkowane są w Stanach Zjednoczonych (tam znajduje się większość produkcji) oraz Irlandii.

Rodzina soczewek Acuvue od J&J

Firma Johnson&Johnson jest producentem marki Acuvue. Obecnie w Polsce firma oferuje następujące linie soczewek Acuvue:

  • Trueye - jednodniowe soczewki sferyczne, dostępne w opakowaniach 30-sztukowych oraz ich wielokrotnościach.
  • Moist - jednodniowe szkła kontaktowe dostępne również w wersji torycznej na astygmatyzm (1-Day Acuvue Moist for Astigmatism) oraz progresywnej do korekcji starczowzroczności (1-Day Acuvue Moist Multifocal).
  • Oasys with Hydraclear Plus - dwutygodniowe soczewki kontaktowe dostępne w opakowaniach 6-sztukowych oraz ich wielokrotnościach. Występują również jako szkła toryczne (Acuvue Oasys for Astigmatism).
  • Oasys 1 Day with HydraLuxe - jednodniowy wariant soczewek Acuvue Oasys wzbogacony o opatentowaną technologię Hydraluxe.

Innowacyjne technologie w soczewkach Johnson & Johnson

Soczewki Acuvue korzystają z zaawansowanych, opatentowanych technologii, takich jak LACREON, HYDRACLEAR, HYDRACLEAR Plus oraz HydraLuxe. Wszystkie te technologie mają na celu zachowanie jak najlepszej wilgotności soczewki oraz zapobieganie objawom zespołu suchego oka u użytkowników soczewek. Wykorzystują przy tym różne mechanizmy, które zatrzymują wodę w soczewkach lub upodabniają wilgoć szkieł do naturalnego filmu łzowego oka.

Osoby cierpiące na astygmatyzm mogą polegać na specjalnym ulepszeniu zwanym Projekt Przyspieszonej Stabilizacji (Accelerated Stabilisation Design - ASD), które wykorzystuje naturalną siłę mrugnięć do utrzymania soczewki na właściwej pozycji. Dzięki temu zminimalizowane jest ryzyko rozmazanego obrazu, nawet podczas wzmożonej aktywności fizycznej.

Osoby ze starczowzrocznością z kolei, mogą doskonale widzieć na każdą odległość dzięki zastosowaniu specjalnej budowy soczewki zwanej “Optimised Pupil Design”. Pozwala ona na zachowanie ostrego wzroku niezależnie od warunków i oświetlenia, ponieważ bierze pod uwagę zmiany wielkości źrenicy pod wpływem światła.

Jeśli mowa o świetle, warto również zwrócić uwagę na kolejną, rewolucyjną technologię zastosowaną w najnowszych soczewkach firmy Johnson&Johnson, mianowicie w Acuvue Oasys with Transitions. Soczewki te, dzięki technologii zwanej Transitions Light Intelligent Technology reagują na stopień oświetlenia i zmieniają swą barwę w zależności od jego nasilenia. W ostrym słońcu nasze oczy są więc chronione przed oślepiającym światłem, dzięki czemu mrużenie oczu nie jest konieczne. Ponadto sam narząd wzroku jest chroniony przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dodatkowo technologia ta umożliwia ochronę przed niebieskim światłem, które każdego dnia bombarduje nas z ekranów komputerów czy telefonów i może przyczyniać się do problemów ze snem.

Należy nadmienić, że wszystkie soczewki marki Acuvue wyposażone są w filtr UV, który chroni przed promieniowaniem UVA oraz UVB.

Inne produkty firmy

Johnson & Johnson, oprócz soczewek Acuvue, posiada w swoim wachlarzu produktów dedykowanych oczom również płyny do soczewek kontaktowych a także krople do oczu. Płyn Complete Revitalens, wcześniej produkowany przez firmę AMO (Abbott Medical Optics Inc.), zmienił nazwę na Acuvue Revitalens po tym, jak Johnson&Johnson został właścicielem producenta w 2017 roku. Jest to wielofunkcyjny płyn do czyszczenia i dezynfekcji soczewek, głównie polecany do pielęgnacji szkieł marki Acuvue. Występuje w różnych wariantach pojemnościowych, w tym w wygodnym wariancie 60ml, idealnym do podróży.

Krople do soczewek Blink Contacts pierwotnie również były produkowane przez firmę Abbott i jak na razie ich nazwa pozostaje bez zmian. Są to krople dedykowane użytkownikom soczewek, ale nie tylko - mają działania nawilżające i łagodzące podrażnienia, mogą więc być stosowane również przez osoby nienoszące soczewek.

Marka Johnson&Johnson każdego roku poszerza swoją ofertę soczewek Acuvue oraz powiązanych z nimi produktów, a ich jakość jest zawsze na najwyższym poziomie. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi u nas produktami tej renomowanej firmy!

Opinie Klientów o: Soczewki Johnson & Johnson

Liczba opinii: 88
Ocena: 4.8 liczba gwiazdek 5
Kryteria Sortowania


To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.