Soczewki progresywne

Inaczej soczewki multifokalne, zawierają dwie lub więcej mocy korekcyjnych.

,

Dla kogo są soczewki kontaktowe progresywne?

Aby zaradzić problemom z okularami do czytania, wypróbuj soczewki progresywneProdukty z tej kategorii są przeważnie przepisywane przez lekarza okulistę lub optometrystę osobom po 35. roku życia, kiedy to rogówka traci swą elastyczność i zdolność akomodacji oka spada. Widzenie na bliskie odległości staje się wtedy utrudnione i osoby zaczynają odsuwać od siebie czytaną gazetę, książkę bądź smartfon, aby lepiej je widzieć i móc przeczytać tekst. Starczowzroczność, inaczej zwana również prezbiopią, dotyka zarówno osób krótkowzrocznych, jak i dalekowzrocznych, choć u tych pierwszych objawy obserwuje się później niż u pierwszych (zależnie od wady). Również osoby cierpiące na astygmatyzm często uskarżają się na problemy z widzeniem z bliska po osiągnięciu pewnego wieku. Jest co całkowicie naturalne i wiąże się z procesem starzenia organizmu. Rozwiązaniem w takich przypadkach mogą być toryczne soczewki progresywne.

Soczewki multifokalne - do zadań specjalnych

Szkła kontaktowe tego typu nazywane są czasami soczewkami naprzemiennego widzenia, bo dzięki nim źrenica śledzi naprzemiennie moce do dali lub bliży w zależności od tego, czy patrzy w górę czy w dół. Soczewki dwuogniskowe zawierają w sobie dwie moce, natomiast wieloogniskowe – wiele mocy. Sposób, w jaki takie soczewki działają zależy od użytych technologii i ich projektu. Większość z nich wykonana jest z hydrożelu lub twardszych, przepuszczających tlen substancji. Ponieważ soczewki kontaktowe znajdują się w minimalnej odległości od oka, ich użytkownicy muszą nauczyć się przez nie patrzeć tak, aby poprawnie widzieć na wszystkie odległości. Ludzki wzrok jest jednak tak niesamowity, że bardzo szybko przyzwyczaja się do nowych warunków i używanie dwu-/wieloogniskowych soczewek nie stanowi najmniejszego problemu.

W naszej ofercie znajdziesz soczewki kontaktowe progresywne wyłącznie od zaufanych i polecanych przez specjalistów producentów: Acuvue, Air Optix, Dalies, PureVision czy Proclear. Występują one w wielu kombinacjach parametrów oraz przeróżnych modalnościach, od soczewek jednodniowych, poprzez dwutygodniowe i miesięczne aż do tych najbardziej tlenoprzepuszczalnych, w których dopuszczona jest możliwość spania. Ponadto posiadamy toryczne soczewki multifokalne, dedykowane osobom z astygmatyzmem oraz soczewki progresywne z rozszerzonym zakresem mocy korekcyjnych. Są to bardzo zaawansowane produkty renomowanej amerykańskiej marki CooperVision, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą, ale gwarantujemy, iż obowiązująca za soczewki progresywne cena jest wyjątkowo korzystna.

Opinie Klientów o: Soczewki Progresywne

Liczba opinii: 20
Ocena: 4.9 liczba gwiazdek 5
Kryteria Sortowania