Soczewki powiększające oczy Big Eyes

Powiększenie i podkreślenie oczu w stylu kawaii.

Foto: karolinazientek

Jaki efekt dają soczewki powiększające oczy?

Soczewki powiększające oczy Party GreenSoczewki kolorowe tego typu, znane również jako soczewki Big Eyes są niezwykle popularne wśród osób pragnących nadać swojemu spojrzeniu głębię i seksowny blask. Dzięki szerszej średnicy zakrywają one nie tylko samą tęczówkę, ale także obszar wokół niej, powiększając w ten sposób oko. Nadaje to wrażenie niewinności i słodki look - często poszukiwany przez Azjatki i fanki japońskiego stylu kawaii. Powiększenie źrenic jest ponadto kojarzone z podnieceniem seksualnym, co biologicznie rzecz biorąc czyni nas atrakcyjniejszymi dla drugiej osoby. Ale nie tylko ten efekt jest ceniony w tej grupie produktów.

Oprócz powiększenia oczu ten rodzaj szkieł nadaje oczom świeży wygląd, a to za sprawą kontrastu pomiędzy ciemną obwódką tęczówki oka a jego białkiem. Dzięki temu, że brzeg soczewki nie jest rozmyty, tylko wyraźnie zaznaczony, oczy wydają się zdrowe i bardziej podkreślone. Ze względu na powiększający rant, w jaki wyposażone są tego typu produkty, często są one również nazywane soczewkami typu circle lens (z angielskiego circle - kółko) i często wybierane przez cosplayerów do przeróżnych stylizacji inspirowanych anime czy też grami komputerowymi.

Czy szkła Big Eyes wyglądają naturalnie?

Wśród produktów dostępnych w tej kategorii znajdziesz zarówno klasyczne szkła typu circle lens, które otulą Twoje źrenice podkreślającym tęczówkę pierścieniem, nie zmieniając przy tym Twojego wyjściowego koloru oczu, jak i soczewki zmieniające barwę oczu w sposób mniej lub bardziej realistyczny. Zalecamy wybieranie kolorów zbliżonych do naturalnego, aby zmiana wyglądu była nienachalna i subtelna. Dużą popularnością cieszą się czarne modele, które nadają oczom wyjątkową głębię i przenikliwość spojrzenia. Szkła z serii Cheerful polecane są szczególnie tym osobom, którym zależy na rozjaśnieniu tęczówki, a efekt większych oczu jest dla nich jedynie miłym dodatkiem, ponieważ ich działanie powiększające jest nieco delikatniejsze niż w standardowych szkłach typu big eyes.

Wrażenie, jakie kreują tego typu produkty na oczach użytkowników w dużej mierze zależy od kontekstu. Makijaż, strój, charakteryzacja - wszystko to wpływa na odbiór kolorowych szkieł przez obserwatorów, więc w pewnych okolicznościach i u pewnych osób soczewki Big Eyes mogą wydawać się sztuczne i niepasujące, ale u kogoś innego, kto wyjściowo ma większe oczy, a ponadto dobrał do soczewek odpowiednie dodatki, będą one jak najbardziej naturalne i sprawdzą się jako przydatny kosmetyczny gadżet. Zamów parę dla siebie i przekonaj się, czy i Tobie będą pasowały.

Nie tylko na co dzień

Soczewki circle lens mogą stanowić element codziennego makijażu oczu, ponieważ pięknie podkreślają naturalny kolor tęczówki i dodają głębi spojrzeniu. Są one jednak również niezwykle popularne wśród cosplayerów, którzy zakładają je na specjalne okazje, takie jak konwenty czy sesje zdjęciowe. Wielkie oczy to atrybut wielu postaci mangi i anime a także bohaterów gier komputerowych, dlatego soczewki, które umożliwiają osiągnięcie takiego wyglądu są chętnie wybierane przez osoby, dla których cosplay to pasja. Ponadto, często soczewki powiększające oko wyposażone są w żywe kolory, które doskonale odzwierciedlają charakter odgrywanej postaci. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie dopracowany cosplay bez pary kolorowych soczewek. Dzięki temu, że dostępne w tej kategorii produkty korygują wzrok, u osób, które tego wymagają, zbędne stają się okulary mogące niepotrzebnie zakłócać odbiór kostiumu.

Na co zwrócić uwagę kupując soczewki big eyes?

Podczas zamawiania soczewek przez internet należy przede wszystkim upewnić się, że wybrany produkt posiada parametry zgodne z receptą wystawioną przez optometrystę. Nie ulega wątpliwości, że moc soczewek powinna być taka sama, jak zalecił specjalista. Nieodpowiednia krzywizna lub średnica soczewki może powodować dyskomfort lub nawet podrażnienie oczu, choć niewiele osób o tym myśli podczas zamawiania szkieł. W sklepie Optyk Rozmus zdrowie naszych Klientów jest dla nas nadrzędne, dlatego uczulamy na tę kwestię, zwłaszcza podczas wybierania soczewek o niestandardowej średnicy, a do takich zaliczają się soczewki powiększające. Jeśli chcesz je wypróbować, udaj się z nimi do swojego optometrysty, aby ten uważnie obejrzał je na Twoich oczach i sprawdził, czy dobrze leżą. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że nie wywołają one nieprzyjemnych komplikacji.

Kolejną kwestią do rozważenia podczas kupowania tego typu soczewek jest ich modalność, a więc czas, przez jaki mogą być stosowane od momentu otwarcia blistra. W naszym sklepie oferujemy głównie miesięczne i kwartalne soczewki big eyes, dzięki czemu długo posłużą one swoim użytkownikom. Aby mieć jednak pewność, że tak się stanie, nie można zapomnieć o zaopatrzeniu się w płyn do soczewek oraz pojemniczek do ich przechowywania. Tak jak zwykłe soczewki korekcyjne, i te ozdobne szkła muszą być regularnie przemywane i w odpowiedni sposób przechowywane, żeby nie stanowiły zagrożenia dla cennego narządu wzroku osoby noszącej.

Opinie Klientów o: Soczewki powiększające oczy

Liczba opinii: 254
Ocena: 4.8 liczba gwiazdek 5
Kryteria Sortowania


2 Tone Aqua (N226)
2 Tone Aqua (N226)
36.39zł 38.99zł
2 Tone Fioletowe (N223)
2 Tone Fioletowe (N223)
36.39zł 38.99zł
2 Tone Hazel (N227)
2 Tone Hazel (N227)
36.39zł 38.99zł
2 Tone Niebieskie (N221)
2 Tone Niebieskie (N221)
36.39zł 38.99zł
2 Tone Szare (N225)
2 Tone Szare (N225)
36.39zł 38.99zł
2 Tone Zielone (N222)
2 Tone Zielone (N222)
36.39zł 38.99zł
Black Cat (N018)
Black Cat (N018)
36.39zł 38.99zł
Czarny Puch (N079)
Czarny Puch (N079)
36.39zł 38.99zł

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.