Jak używać soczewek typu sclera?

Soczewki sclera (skleralne) to soczewki o wyjątkowo dużej średnicy (22mm), które mogą być soczewkami o zastosowaniu medycznym sprzedawanymi tylko przez lekarzy okulistów na specjalne zamówienie, lub soczewkami typowo kosmetycznymi (takimi jak te z naszej oferty). Te drugie sprzedawane są w gamie wzorów i kolorów i stanowią idealne uzupełnienie najbardziej szalonych kostiumów, również tych profesjonalnych, używanych na planach filmowych i w sztukach teatralnych.

W związku z tym, że soczewki sclera są dużo większe niż zwykłe szkła kontaktowe, są one używane w nieco inny sposób, który na pierwszy rzut oka może wydać się bardziej skomplikowany dla użytkowników tradycyjnych soczewek kontaktowych. Z odrobiną cierpliwości i praktyki jednak, technika zakładania soczewek sclera zostanie przez Ciebie opanowana w błyskawicznym tempie. Sekret tkwi we wsunięciu soczewki pod powieki. Nie jest to tak trudne, jak brzmi, ponieważ soczewki skleralne są sztywniejsze niż zwykłe miękkie soczewki.

Przez ich duży rozmiar, soczewki skleralne powinny być trzymane w specjalnym pojemniku, dostosowanym do ich przechowywania. Dzięki niemu soczewki te pozostaną nawilżone i czyste. Nasi Klienci otrzymują taki pojemniczek do każdego zamówienia soczewek tego typu.

Pamiętaj, aby odwiedzić swojego okulistę/optyka przed użyciem jakichkolwiek soczewek, aby upewnić się, że Twoje oczy są zdrowe i nie ma przeciwwskazań do noszenia szkieł kontaktowych.

Obejrzyj filmik instruktażowy podlinkowany obok, w którym Karolina Zientek radzi, jak zakładać soczewki sclera na całe oko. Jeśli, tak jak ona, posiłkujesz się patyczkiem kosmetycznym do wyciągnięcia soczewek z pojemniczka, pamiętaj, że takie patyczki mogą zostawiać włókna bawełny na soczewce, dlatego należy soczewki dokładnie opłukać płynem do pielęgnacji soczewek przed ich założeniem.