Płyny do Soczewek

Duży wybór płynów do pielęgnacji i przechowywania soczewek od najlepszych producentów.

Płyny do soczewek kontaktowych

Płyn do soczewekButelka płynu do czyszczenia soczewek jest niezbędna, jeśli chcesz, aby Twoje soczewki kontaktowe były czyste, świeże i komfortowe przez cały okres ich użytkowania. O ile nie używasz soczewek jednodniowych, regularne czyszczenie i moczenie soczewek w dobrej jakości płynie czyszczącym jest codzienną koniecznością i nawykiem, który powinien stać się Twoją drugą naturą. Dbanie o soczewki kontaktowe jest niezwykle ważne dla zachowania komfortu i bezpieczeństwa, a także dla utrzymania zdrowia oczu. Niedostateczna higiena lub soczewki, które nie są odpowiednio czyszczone mogą prowadzić do poważnych powikłań, w tym ślepoty. Dlatego tak ważne jest, aby robić to prawidłowo.

Rodzaje płynów do czyszczenia soczewek

Najpopularniejsze są dwa rodzaje preparatów czyszczących:

 1. Wielofunkcyjne płyny do soczewek kontaktowych, (MPS), są najbardziej popularnym i szeroko stosowanym rodzajem produktu do czyszczenia soczewek. Usuwają one z soczewek osady białkowe i zanieczyszczenia oraz dezynfekują je zabijając bakterie lub grzyby. Ten rodzaj roztworu nadaje się zarówno do czyszczenia, jak i nasączania soczewek kontaktowych.
 2. Drugi rodzaj płynu do czyszczenia soczewek oparty jest na nadtlenku wodoru. Jest on mniej popularny, ale bardzo skuteczny w czyszczeniu i dezynfekcji soczewek. Jest to dobry wybór dla osób, które są uczulone na uniwersalne płyny czyszczące lub osób z dużym odkładaniem się białek. Ten typ jest polecany dla osób wrażliwych na osad białkowy. Ważne jest, aby wypłukać go z soczewek przed ich założeniem, ponieważ może on powodować podrażnienia i pieczenie. Do płukania soczewek można użyć zwykłej soli fizjologicznej, albo MPS.

Który płyn do soczewek jest najlepszy?

W naszej ofercie znajdziesz tylko najlepsze produkty do czyszczenia soczewek kontaktowych. Płyny te są produkowane przez producentów soczewek kontaktowych. W idealnej sytuacji powinny być używane z konkretnymi markami szkieł, aby osiągnąć optymalne rezultaty. Jednak nie zawsze tak jest i polecamy konsultację z okulistą lub optykiem, aby uzyskać jego rekomendację. Na przykład Acuvue Revitalens, wcześniej znany jako Complete Revitalens, jest produkowany przez Johnson & Johnson, producenta soczewek kontaktowych Acuvue, więc zaleca się jego stosowanie na przykład z soczewkami Acuvue Oasys. Z kolei płyn do soczewek kontaktowych OptiFree Pure Moist produkowany jest przez firmę Alcon, dlatego najlepiej używać go z soczewkami kontaktowymi Air Optix. Renu Multiplus i BioTrue od Bausch+Lomb i SoloCare Aqua firmy Menicon to kolejne popularne produkty do pielęgnacji soczewek. Wiele osób uważa, że może bez problemu zamienić jeden produkt czyszczący na inny, więc często jest to kwestia osobistych preferencji.

Dla wygody naszych Klientów wszystkie produkty z tej kategorii są dostępne w różnych rozmiarach. Możesz więc kupić 60 ml butelkę Acuvue Revitalens, jeśli potrzebujesz niewielkiej ilości na podróż, lub 500 ml butelkę Max OptiFresh, jeśli w Twoim domu jest więcej niż jedna osoba używająca soczewek kontaktowych. Istnieje wiele opcji pomiędzy tymi dwoma rozmiarami. Oferujemy szeroką gamę wysokiej jakości płynów do czyszczenia soczewek, które zaspokoją wszystkie potrzeby naszych Klientów.

Jaki jest najlepszy sposób czyszczenia soczewek kontaktowych?

Bezpieczeństwo podczas używania szkieł kontaktowych w dużej mierze zależy od ich czystości i odpowiedniej konserwacji. Specjalista powinien dopasować Ci soczewki i pokazać Ci, jak prawidłowo ich używać, gdy są po raz pierwszy przepisane. Dobry kontaktolog powinien również dokładnie poinstruować nowych użytkowników soczewek co do sposobu ich pielęgnacji, czyszczenia i przechowywania. Jeśli mimo pierwszej wizyty u optometrysty nadal czujesz, że potrzebujesz więcej informacji na temat czyszczenia soczewek, skonsultuj się ze specjalistą. W niniejszym artykule wymieniliśmy tylko ogólne wytyczne, które odnoszą się do większości osób korzystających z tej serii produktów.

 • Płyn do soczewek kontaktowych powinien być zawsze przechowywany w chłodnym, ciemnym miejscu (nie w bezpośrednim słońcu).
 • Przed czyszczeniem soczewek upewnij się, że dokładnie umyłeś/-aś ręce.
 • Mieszanie różnych marek nie jest dobrym pomysłem.
 • Przed przejściem na inną markę płynu lub wypróbowaniem nowego typu (np. opartego na nadtlenku wodoru), skonsultuj się z lekarzem okulistą, jeśli nie jest to marka, której używałeś/-aś wcześniej.
 • Nigdy, pod żadnym pozorem nie używaj wody do czyszczenia lub moczenia soczewek kontaktowych.
 • Regularnie wymieniaj pojemnik na soczewki na zupełnie nowy (np. raz w miesiącu).

Powyższe zasady dotyczą wszystkich typów i marek soczewek kontaktowych. Aby uzyskać więcej informacji na temat konkretnego produktu, skontaktuj się ze swoim okulistą. Nasz artykuł z poradami na temat tego, jak bezpiecznie korzystać z pojemników na soczewki kontaktowe i jak to wpływa na komfort oczu, znajdziesz tutaj.

Jak czyścić soczewki kontaktowe?

Czyszczenie soczewek jest łatwe. Z praktyką stanie się to rutynową częścią Twojego dnia, tak jak mycie zębów. Oto kilka prostych kroków, które sprawią, że Twoje kontakty będą czyste i świeże przez cały dzień.

 1. Po wyjęciu szkieł, wetrzyj trochę płynu w soczewkę i delikatnie pocieraj ją po obu stronach. Niektóre płyny nie wymagają pocierania. Przed użyciem upewnij się, że przeczytałeś/-aś instrukcję.
 2. Dokładnie wypłucz soczewki za pomocą preparatu.
 3. Za każdym razem powinieneś/powinnaś napełnić pojemnik na soczewki świeżym płynem.
 4. Pozwól soczewkom nasiąknąć płynem do soczewek kontaktowych przez co najmniej kilka godzin. Producent zwykle określa minimalny czas namaczania.
 5. Po wyjęciu soczewek wypłucz pojemnik płynem do soczewek i dokładnie osusz.
 6. Regularnie susz pojemniczek na soczewki na wolnym powietrzu, gdy nie ma w nim soczewek.

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego, jak dbać o soczewki kontaktowe, odwiedź naszą dział "Porad".

Opinie Klientów o: Płyny do soczewek

Liczba opinii: 38
Ocena: 4.9 liczba gwiazdek 5
Kryteria Sortowania


To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.