Niebieskie Soczewki

Najpopularniejsza grupa kolorowych szkieł kontaktowych.

Foto: ladystardust

Soczewki niebieskie

Niebieskie soczewki Solar Blue na oczach modelki Joanny CesarzSoczewki w kolorze niebieskim to jedne z najpopularniejszych kolorowych szkieł. W zależności od modelu i wzoru zastosowanego na soczewce, są w stanie zapewnić realistyczny bądź zwariowany efekt na oku. Osoby o jasnych oczach mogą cieszyć się z pięknych, wzmacniających kolor oczu błękitnych szkieł. Osoby szukające mocniejszego efektu mogą skorzystać z zalet pozostałych, dokładniej kryjących niebieskich soczewek, które doskonale wyglądają również u osób o ciemnym kolorze oczu. Większość niebieskich szkieł kontaktowych, które posiadamy w naszej ofercie dostępnych jest w mocach korekcyjnych, co oznacza, że mogą one być używane na co dzień również przez osoby z wadami wzroku.

Niebieskie oczy - towar deficytowy

Morskie, błękitne, szafirowe - kto nie chciałby mieć tak urzekającego koloru oczu? Niebieskie szkła kontaktowe umożliwiają natychmiastową przemianę i sprawiają, że oczy zyskują hipnotyzującą głębię. Naturalnie błękitnymi oczami poszczycić się może jedynie około 10% ludzi na świecie, więc nic dziwnego, że niebieskie soczewki kontaktowe są tak popularne. Cieszą się powodzeniem nie tylko u osób, które okazjonalnie pragną zmienić coś w swoim wyglądzie i trochę zaszaleć, ale także wśród tych, którzy wymagają korekcji wzroku na co dzień i traktują kolorowe soczewki jako naturalny dodatek do codziennego wyglądu. W naszym internetowym sklepie znajdziesz zarówno te wyraziste jak i bardziej stonowane odcienie niebieskich soczewek.

Jakie niebieskie soczewki wybrać?

Ważnym czynnikiem decydującym o tym, jak dany model wygląda na oku jest naturalny kolor oczu użytkownika. Osoby o ciemnobrązowych oczach mogą mieć problem ze znalezieniem jasnoniebieskich soczewek, które idealnie przykryłyby ich prawdziwy kolor oczu. Z drugiej strony posiadaczom jasnych oczu czasem trudno jest znaleźć produkt, który w naturalny sposób podkreśliłby piękno ich spojrzenia. Na szczęście w naszej ofercie znajdziesz przeróżne modele niebieskich szkieł, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania, niezależnie od tego, jaką barwę mają Twoje tęczówki.

Oferujemy szeroki wachlarz szkieł kontaktowych w różnych odcieniach niebieskiego, dlatego podjęcie decyzji, który model wybrać może być początkowo dość trudne. Aby ułatwić Ci wybór odpowiedniej pary, przygotowaliśmy mini poradnik, który grupuje soczewki pod względem efektu, jaki dają na oczach.

Subiektywny podział soczewek w odcieniach niebieskiego:

  • Podkreślające naturalny błękit oczu - do takich należą np. Freshlook Dimensions. Dzięki nim oczy stają się bardziej wyraziste, a ich kolor żywszy. Soczewki te również lekko powiększają oczy.
  • Kryjące ciemne oczy bez sztucznego efektu - przykładem są soczewki Cheerful oraz Queens. Z nimi nawet bardzo ciemne brązowe tęczówki stają się błękitne, a zmiana ta jest realistyczna i naturalna.
  • Przeznaczone dla jasnych i ciemnych oczu - w tej grupie polecamy linie Glamour, 3 Tone i Elegance. Doskonale kryją one jasną tęczówkę i na niej zmiana jest najbardziej widoczna. Na ciemnych oczach efekt jest ciemniejszy, ale również zauważalny.
  • Wyraziste kryjące soczewki o intensywnych barwach - do tej kategorii niebieskich soczewek zaliczyć można niektóre modele Neo Cosmo. Z ich pomocą stworzyć można perfekcyjny cosplay czy też charakteryzację teatralną. Wiele osób decyduje się również nosić tego rodzaju soczewki na co dzień.
  • Typowo kostiumowe soczewki crazy lens - cechują się intensywnymi kolorami i zwariowanymi lub przerażającymi wzorami. Fantastycznie uzupełniają halloweenowe przebranie, cosplay i inne wyjątkowe stylizacje.

Najlepszą metodą doboru odpowiedniego koloru szkieł jest metoda prób i błędów. Tylko próbując różne modele szkieł na sobie można znaleźć ten jeden wymarzony odcień. To, co dla jednej osoby jest bardzo sztuczne i zupełnie jej nie pasuje, u innej może się doskonale sprawdzić, dlatego apelujemy, aby powyższego poradnika nie traktować jako jedynego doradcy. Niech to będzie lekka sugestia mająca przybliżyć temat osobom początkującym. W razie dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu - nasz dział Obsługi Klienta z chęcią pomoże Ci wybrać produkt o idealnym odcieniu.

Na jakie parametry zwrócić uwagę kupując niebieskie soczewki?

Oprócz koloru, ważnym czynnikiem w wyborze niebieskich soczewek jest również ich moc sferyczna oraz parametry związane z krzywizną i średnicą. W naszej ofercie znaleźć można niebieskie soczewki o całej gamie parametrów - od tych standardowych ze średnicą 14mm aż po ogromne, kryjące całe oko niebieskie soczewki sclera. Większość błęktnych czy szafirowych szkieł jest również wyposażona w moce korekcyjne (głównie minusowe), a niektóre są nawet w stanie korygować astygmatyzm! Jeśli szukasz niebieskich soczewek torycznych, to nie mogłeś/-aś lepiej trafić. U nas znajdziesz aż cztery odcienie takich soczewek.

Należy przy tym podkreślić, że przed zakupem szkieł kontaktowych, również tych typowo kosmetycznych oraz na specjalne okazje, konieczna jest wizyta u optometrysty, który dobiera odpowiednie wymiary szkieł idealnie dopasowane do oczu użytkownika. Ważne jest, aby przy zamawianiu szkieł kontaktowych przez internet nie odbiegać od recepty wystawionej przez specjalistę. W przypadku zakupu soczewek na wyjątkowe okazje lub o odmiennych parametrach niż zalecone przez lekarza, należy udać się do optometrysty po poradę oraz dopasowanie nowo-zakupionych szkieł. Dzięki temu ma się pewność, że dobrze leżą i ryzyko komplikacji jest zminimalizowane.

Przejrzyj nasz wachlarz szkieł kontaktowych w gamie odcieni niebieskiego. Nieważne, czy szukasz turkusowych, morskich, błękitnych, szafirowych czy granatowych - u nas na pewno je znajdziesz!

Niebieskie soczewki Solar Blue na oczach modelki Joanny Cesarz

Opinie Klientów o: Niebieskie Soczewki

Liczba opinii: 263
Ocena: 4.6 liczba gwiazdek 5
Kryteria Sortowania


1 Tone Niebieskie (N131)
1 Tone Niebieskie (N131)
36.39zł 38.99zł
2 Tone Aqua (N226)
2 Tone Aqua (N226)
36.39zł 38.99zł
2 Tone Niebieskie (N221)
2 Tone Niebieskie (N221)
36.39zł 38.99zł
3 Tone Aqua (N326)
3 Tone Aqua (N326)
36.39zł 38.99zł
3 Tone Blue
3 Tone Blue
60.69zł
3 Tone Niebieskie (N321)
3 Tone Niebieskie (N321)
36.39zł 38.99zł
Big Eyes Cool Blue
Big Eyes Cool Blue
64.99zł
Blizzard
Blizzard
77.99zł
Dexus
Dexus
77.99zł
Elegance Aqua
Elegance Aqua
56.69zł
Elegance Blue
Elegance Blue
56.69zł
Eyelush Aqua
Eyelush Aqua
57.99zł

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.