Krople Do Oczu

Oferta kropli do oczu, których można używać z soczewkami kontaktowymi.

Jakie są najlepsze krople do suchych oczu?

Krople do oczu do używania z soczewkamiSą one czasami nazywane nawilżającymi kroplami do oczu lub sztucznymi łzami, ponieważ zachowują się tak samo jak naturalny film łzowy, zapewniając natychmiastowe i bezpieczne uczucie komfortu i pomoc w przypadku suchych oczu. Są one stosowane przez użytkowników soczewek kontaktowych, aby zapewnić wilgoć i ratunek dla suchych oczu spowodowanych przez warunki zewnętrzne i obecny stan zdrowia. Mowa o czynnikach takich jak zmęczenie, alergia, przebywanie w klimatyzowanym biurze, zanieczyszczenia powietrza, odwodnienie, zadymione pomieszczenia czy nawet przebywanie w suchym klimacie. Wszystkie te rzeczy mogą znacząco przyczynić się do uczucia suchości oczu. Aby uzyskać więcej informacji na temat przyczyn suchości oczu, zajrzyj do naszego artykułu, który przybliży Ci więcej szczegółów.

Uczucie suchych oczu może być wyjątkowo nieprzyjemne, jeśli jesteś użytkownikiem/użytkowniczką soczewek kontaktowych. Na szczęście istnieją krople do oczu, które uratują Twoje samopoczucie. W sklepie Optyk Rozmus oferujemy wybór kropli do soczewek kontaktowych i do kojenia suchych oczu, które sprawią, że Twoje oczy i soczewki kontaktowe będą cały czas świeże i nawilżone. Stosowane w razie potrzeby przynoszą natychmiastowe uczucie ulgi i komfortu, które utrzymuje się przez wiele godzin.

Nierzadko zdarza się, że suchość oczu jest wynikiem pracy przed komputerem lub innych męczących czynności. Osoby noszące soczewki kontaktowe są narażone na jeszcze większe ryzyko wystąpienia suchości oczu niezależnie od rodzaju używanych soczewek. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie kropli, które imitują naturalne ludzkie łzy. Natłuszczają one i nawilżają zarówno miękkie, jak i sztywne, gazoprzepuszczalne soczewki kontaktowe, a także amortyzują szkła przed ich założeniem. Są również bardzo pomocne w przypadku podrażnienia i zmęczenia oczu spowodowanego przedłużonym noszeniem soczewek kontaktowych.

Krople do oczu działają bardzo podobnie do Twoich naturalnych łez, dzięki czemu są bardzo bezpieczne i wygodne. O ile więc nie jesteś uczulony na któryś ze składników, możesz bez obaw stosować te krople bez recepty. Nasz wybór kropli do oczu obejmuje również krople idealne dla osób cierpiących na zespół suchego oka, które potrzebują dobrego nawilżenia i ochrony oczu na co dzień.

Pamiętaj, że jeśli objawy suchego oka nie ustępują, powinieneś/powinnaś udać się do okulisty na badanie. Będzie on w stanie wykluczyć możliwość infekcji lub innego problemu, który może być pierwotną przyczyną suchości oka. Nigdy nie ignoruj uporczywych objawów, zwłaszcza gdy chodzi o Twoje oczy.

Czy można stosować krople do oczu codziennie?

Nawilżające krople do oczu są generalnie bezpieczne do stosowania tak często, jak tego potrzebujesz, o ile nie zawierają konserwantów. Sztuczne łzy z konserwantami mogą być świetne, ponieważ są często tańsze i dłużej utrzymują swoją świeżość, dlatego że zawarte w nich substancje konserwujące uniemożliwiają rozwój bakterii po otwarciu butelki. Jednak u niektórych osób tego typu preparaty mogą pogorszyć suche oczy. Ponadto, u niektórych ludzi obserwuje się reakcje alergiczne na konserwanty a jeszcze inne osoby reagują na nie podrażnieniem oczu.

Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, możliwość uszkodzenia ich przez krople może sprawić, że wybór kropli będzie nieco trudniejszy, ponieważ nie wszystkie z nich dobrze współgrają z soczewkami. Kiedy Twoje szkła kontaktowe wydają się suche, spróbuj zwilżyć je kroplami przeznaczonymi do Twojego typu soczewek. Przed użyciem jakichkolwiek innych rodzajów kropli skonsultuj się z lekarzem i unikaj tych z konserwantami.

Chociaż większość butelek z kroplami zawiera jakiś środek konserwujący, który hamuje rozwój bakterii po otwarciu, nie zapobiegnie to zanieczyszczeniu w nieskończoność. Okuliści zalecają wyrzucanie butelek po nie dłużej niż trzech miesiącach od otwarcia. Krople do oczu, które nie zawierają konserwantów, są czasami pakowane w jednorazowe fiolki. Niektóre jednak, jak Hyabak, wykorzystują innowacyjnie zaprojektowany dozownik, który skutecznie ogranicza zanieczyszczenia bez użycia konserwantu.

Unikaj kropli do oczu zawierających konserwanty, jeśli zdarzy Ci się któraś z tych rzeczy:

 • Krople podrażniają Twoje oczy
 • Twoje oczy są suche w stopniu umiarkowanym lub wysokim
 • Musisz stosować krople częściej niż cztery lub pięć razy dziennie
 • Używasz pewnych rodzajów soczewek kontaktowych (Twój optyk powinien doradzić Ci w tym zakresie)

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem soczewek i nie masz doświadczenia w używaniu kropli do oczu, warto wypróbować kilka marek, aby znaleźć tę, która najbardziej odpowiada Twoim oczom. Jeżeli po wypróbowaniu różnych produktów nadal nie odczuwasz ulgi, kolejnym krokiem może być wypróbowanie jednej lub kilku maści ze sztucznymi łzami. Mogą one tymczasowo powodować niewyraźne widzenie, więc lepiej zastosować maść tuż przed snem. Nie można jednak stosować jej w tym samym czasie, kiedy nosi się soczewki kontaktowe. Z tego powodu nie oferujemy ich w sprzedaży. O takim rozwiązaniu będziesz musiał/-a porozmawiać ze swoim optykiem. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule o tym, jak radzić sobie z zespołem suchego oka.

Słowo ostrzeżenia: niektórzy producenci twierdzą, że ich krople leczą zaczerwienienie oczu. Nie jest to prawda - wspomniane produkty tylko tymczasowo niwelują zaczerwienienie oczu, a nie leczą przyczyn suchości oczu lub nawet przyczyn zaczerwienienia. Ponadto krople tego typu mogą mieć szereg skutków ubocznych i powinny być używane z dużą rozwagą. Jeśli Twoim celem jest leczenie podrażnienia suchych oczu, zalecamy unikanie kropli przeznaczonych do niwelowania zaczerwienienia.

Ogólnie rzecz biorąc, wiele przyczyn łagodnej suchości oczu może być leczonych za pomocą kropli, które oferujemy na naszej stronie. Ale jak wspomniano wcześniej, suche oczy mogą być wynikiem poważnego problemu zdrowotnego oczu. Z tego względu podczas wizytu u specjalisty, oprócz sprawdzenia wzroku, powiedz swojemu okuliście, czy doświadczasz suchości oczu. Znajomość przyczyny suchości pomoże Tobie i Twojemu lekarzowi dokonać najlepszego wyboru kropli do oczu i innych metod leczenia. Pamiętaj również, że badanie wzroku powinno się robić przynajmniej raz w roku, a w przypadku noszenia soczewek kontaktowych na co dzień, wizyty te powinny być jeszcze częstsze.

Co robić a czego nie robić podczas stosowania kropli?

Na tak:

 • Dowiedz się, jak długo można bezpiecznie używać kropli po otwarciu butelki.
 • Sprawdź datę ważności na etykiecie.
 • Jeśli używasz kropli i maści do oczu, najpierw użyj maści, a następnie zastosuj krople po upływie co najmniej 10-15 minut.
 • Regularnie wymieniaj swoje krople.

Na nie:

 • Nie pozwól, aby końcówka kroplomierza dotykała Twojego oka lub czegokolwiek innego, chcesz utrzymać ją w ultra czystości.
 • Nie używaj kropli, których termin ważności upłynął lub które były otwarte dłużej niż miesiąc.
 • Nie dziel się kroplami do oczu z inną osobą, tak samo jak nie dzieli się szczoteczką do zębów.
 • Nie kontynuuj używania kropli, jeśli odczuwasz jakikolwiek dyskomfort.

Jeśli te działania nie przyniosły Ci ulgi, umów się na wizytę u okulisty (lub optometrysty), który może zaproponować inne sposoby leczenia. Istnieje wiele produktów dostępnych w celu leczenia suchości oczu, ale uzyskanie porady okulisty jest najlepszym krokiem, jaki możesz podjąć w kierunku bardziej komfortowych oczu. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym dziale porad, gdzie szczegółowo poruszamy tematy związane z używaniem soczewek kontaktowych.

Wszystkie krople z naszej oferty są kroplami przyjaznymi dla soczewek i mogą być bezpiecznie używane bez powodowania uszkodzeń soczewek kontaktowych, bez względu na to, jakiego rodzaju modalności (trybu wymiany) używasz. Zaopatrz się więc w kilka butelek, aby zawsze były pod ręką i gotowe do niesienia ulgi.

Opinie Klientów o: Krople do oczu

Liczba opinii: 28
Ocena: 4.8 liczba gwiazdek 5
Kryteria Sortowania


To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.