Jak długo trwa dostawa?

Czas doręczenia uzależniony jest od kilku czynników, takich jak: kraj dostawy, wybrana opcja dostawy oraz jak szybko uda nam się zgromadzić i przygotować zamówiony towar. Z reguły produkty są gotowe do wysyłki tego samego dnia lub na następny dzień po zaksięgowaniu wpłaty. Niektóre soczewki produkowane na specjalne zamówienie lub o niespotykanych i wysokich mocach korekcyjnych mogą być wysyłane z pewnym opóźnieniem ze względu na ich brak na magazynie. Staramy się na bieżąco informować Klientów o ewentualnym opóźnieniu w wysyłce. Podczas okresów wzmożonego ruchu na stronie oraz świąt, takich jak Halloween czy Boże Narodzenie, czas oczekiwania na wysyłkę może zostać wydłużony do 4 dni roboczych. Zamówienia dla Klientów z USA mogą zostać zrealizowane dopiero po zweryfikowaniu ich recepty.

Przesyłki wysyłamy zgodnie z metodą wybraną przez Klienta w kasie. Wszystkie metody dostawy za wyjątkiem Global Express wymagają podpisu adresata na potwierdzenie doręczenia, dlatego, jeśli tak jest wygodniej, podczas podawania adresu dostawy wskaż swoje miejsce pracy.

W Polsce, jak i dla przesyłek zagranicznych oferujemy głównie krajowych przewoźników, takich jak Poczta Polska, Royal Mail (w Wielkiej Brytanii) czy USPS (w USA). Oprócz tego w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii możliwe jest skorzystanie z usług kurierów prywatnych firm (DPD, DHL oraz TNT/FedEx).

Szacunkowe czasy dostawy (mogą ulegać zmianom):

1-5 dni roboczych w Polsce przy wybraniu opcji Polecony Priorytet (Poczta Polska)
1-2 dni robocze w Polsce przy wybraniu opcji Kurier 48 (Pocztex)
1-2 dni robocze w Polsce przy wybraniu opcji Kurier DPD
1-2 dni robocze w Polsce przy wybraniu opcji Kurier DHL

1-3 dni robocze do Wielkiej Brytanii przy wybraniu opcji DHL Express lub TNT/FedEx
2-5 dni roboczych do Wielkiej Brytanii przy wybraniu opcji DPD Classic
2-9 dni roboczych do Wielkiej Brytanii i Europy przy wybraniu opcji Global Express
5-10 dni roboczych do Wielkiej Brytanii i Europy przy wybraniu opcji standardowej przesyłki Royal Mail standard delivery

2-14 dni roboczych do USA przy wybraniu opcji USPS Tracked
7-15 dni roboczych do USA przy wybraniu opcji USPS standard delivery

2-23 dni robocze do Australii i reszty świata przy wybraniu opcji Global Express
15-30 dni robocze do Australii i reszty świata przy wybraniu opcji zwykłej przesyłki (standard shipping)

Czasy dostawy wymienione powyżej są jedynie szacunkowe. Podlegają one wahaniom ze względu na możliwe inspekcje celne, zmienne warunki transportowe i pogodowe, zastoje w placówkach pocztowych, etc. Firma Optyk Rozmus Eye Care nie bierze odpowiedzialności za opóźnienia występujące w dostawie ani za zaginięcie przesyłki w transporcie. Jeśli podejrzewasz, że Twoja przesyłka zaginęła, lub pojawił się jakiś inny problem z dostawą, skontaktuj się z nami, postaramy się pomóc.

Dla zamówień do Wielkiej Brytanii:

Jeśli mieszkasz w UK i zależy Ci na czasie, możesz wybrać przesyłkę kurierską jako metodę dostawy. Paczki wysłane za pośrednictwem DHL oraz TNT/FedEx docierają do adresata maksymalnie w ciągu dwóch dni roboczych. Dotyczy to przesyłek oznaczonych jako wysłane.

W tym momencie nie oferujemy przesyłek kurierskich do USA.

Należy brać pod uwagę fakt, że przesyłki, zarówno wysyłane za pośrednictwem krajowych przewoźników, jak i firm kurierskich, nie są doręczane w weekendy ani święta. Więcej o naszych warunkach dostawy przeczytasz w dziale Wysyłka Towaru.

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.