Soczewki dwutygodniowe

Bezpieczeństwo i wygoda od uznanych producentów.

Dwutygodniowe soczewki kontaktowe

Osoby o wrażliwych i podatnych na podrażnienia oczach często sięgają po jednorazowe soczewki kontaktowe, których krótka żywotność zapewnia maksymalną higienę i bezpieczeństwo. Ze względu na bardzo krótki czas ich użytkowania nie ma możliwości, aby osadziły się na nich osady białkowe czy zabrudzenia. Pacjenci o nieco mniej wrażliwych oczach, którzy nie chcą nosić soczewek jednodniowych, ale nie mogą nosić szkieł miesięcznych, mogą sięgnąć po coś pomiędzy soczewkami jednodniowymi a miesięcznymi, mianowicie dwutygodniowe soczewki kontaktowe.

Najpopularniejsze soczewki dwutygodniowe to Acuvue OasysW naszym sklepie w gamie soczewek tego typu znajdują się przede wszystkim szkła marki Acuvue, takie jak Acuvue Oasys czy Acuvue 2. Wykonane są one z tlenoprzepuszczalnych materiałów: hydrożelowego lub silikonowo-hydrożelowego. Szkła wykonane z tego drugiego rodzaju materiału można nosić bez przerwy przez 7 dni i 6 nocy lub przez 14 dni zdejmując je na noc. Soczewki tej marki znane są na całym świecie i stanowią jedne z najczęściej wybieranych produktów do korekcji wzroku, nie tylko przez osoby o wrażliwych oczach. Doskonale korygują wady wzroku a dzięki doskonałemu nawilżeniu i wysokiej przepuszczalności tlenu zapewniają oczom komfort przez cały okres użytkowania, również podczas snu.

Inną marką znajdującą się w grupie soczewek dwutygodniowych jest marka Soflens 38, dla której producent nie podaje sprecyzowanego okresu użytkowania i pozostawia tę kwestię w gestii lekarza przepisującego szkła. Można je jednak nosić w trybie dziennym lub ciągłym przez okres 7 dni, dlatego zostały włączone do niniejszej kategorii. Firma Bausch+Lomb jest znanym od dziesięcioleci producentem szkieł kontaktowych oraz sprzętu medycznego i ich wyroby charakteryzują się doskonałą jakością i ugruntowaną renomą.

Ponieważ soczewki 2-tygodniowe mają stosunkowo krótki czas użytkowania, mogą one być wykonane z bardziej miękkich i delikatnych materiałów niż soczewki chociażby miesięczne. Ze względu na to, że podlegają wymianie już po 2 tygodniach od odpakowania, są one w niewielkim stopniu narażone na odkładanie się białek i innych zanieczyszczeń, co czyni je bardziej higieniczną opcją. Z tego względu soczewki dwutygodniowe są szczególnie polecane osobom, u których często występują infekcje i suchość oka, ale dolegliwości te nie są na tyle nasilone, aby stanowić przesłanki do noszenia szkieł jednokrotnego użytku. Jeśli Twoje oczy są wrażliwe, a nie do końca podoba Ci się pomysł używania soczewek jednodniowych, soczewki dwutygodniowe powinny doskonale się u Ciebie sprawdzić.

Opinie Klientów o: Soczewki Dwutygodniowe

Liczba opinii: 12
Ocena: 4.8 liczba gwiazdek 5
Acuvue Oasys with Transitions 6 szt.
Acuvue Oasys with Transitions 6 szt.
119.99 zł 125.99 zł
Acuvue 2
Acuvue 2
66.99 zł 79.99 zł
Acuvue Oasys for Astigmatism 6 szt.
Acuvue Oasys for Astigmatism 6 szt.
99.99 zł 119.99 zł
Acuvue Oasys with Hydraclear Plus 12 szt.
Acuvue Oasys with Hydraclear Plus 12 szt.
155.99 zł 169.99 zł
Acuvue Oasys with Hydraclear Plus 24 szt.
Acuvue Oasys with Hydraclear Plus 24 szt.
310.99 zł 325.99 zł