Soczewki dwutygodniowe

Bezpieczeństwo i wygoda od uznanych producentów.

Dwutygodniowe soczewki kontaktowe

Osoby o wrażliwych i podatnych na podrażnienia oczach często sięgają po jednorazowe soczewki kontaktowe, których krótka żywotność zapewnia maksymalną higienę i bezpieczeństwo. Ze względu na bardzo krótki czas ich użytkowania nie ma możliwości, aby osadziły się na nich osady białkowe czy zabrudzenia. Pacjenci o nieco mniej wrażliwych oczach, którzy nie chcą nosić soczewek jednodniowych, ale nie mogą nosić szkieł miesięcznych, mogą sięgnąć po coś pomiędzy soczewkami jednodniowymi a miesięcznymi, mianowicie dwutygodniowe soczewki kontaktowe.

Najpopularniejsze soczewki dwutygodniowe to Acuvue OasysW naszym sklepie w gamie soczewek tego typu znajdują się przede wszystkim szkła marki Acuvue, takie jak Acuvue Oasys czy Acuvue 2. Wykonane są one z tlenoprzepuszczalnych materiałów: hydrożelowego lub silikonowo-hydrożelowego. Szkła wykonane z tego drugiego rodzaju materiału można nosić bez przerwy przez 7 dni i 6 nocy lub przez 14 dni zdejmując je na noc. Soczewki tej marki znane są na całym świecie i stanowią jedne z najczęściej wybieranych produktów do korekcji wzroku, nie tylko przez osoby o wrażliwych oczach. Doskonale korygują wady wzroku a dzięki doskonałemu nawilżeniu i wysokiej przepuszczalności tlenu zapewniają oczom komfort przez cały okres użytkowania, również podczas snu.

Inną marką znajdującą się w grupie soczewek dwutygodniowych jest marka Soflens 38, dla której producent nie podaje sprecyzowanego okresu użytkowania i pozostawia tę kwestię w gestii lekarza przepisującego szkła. Można je jednak nosić w trybie dziennym lub ciągłym przez okres 7 dni, dlatego zostały włączone do niniejszej kategorii. Firma Bausch+Lomb jest znanym od dziesięcioleci producentem szkieł kontaktowych oraz sprzętu medycznego i ich wyroby charakteryzują się doskonałą jakością i ugruntowaną renomą.

Ponieważ soczewki 2-tygodniowe mają stosunkowo krótki czas użytkowania, mogą one być wykonane z bardziej miękkich i delikatnych materiałów niż soczewki chociażby miesięczne. Ze względu na to, że podlegają wymianie już po 2 tygodniach od odpakowania, są one w niewielkim stopniu narażone na odkładanie się białek i innych zanieczyszczeń, co czyni je bardziej higieniczną opcją. Z tego względu soczewki dwutygodniowe są szczególnie polecane osobom, u których często występują infekcje i suchość oka, ale dolegliwości te nie są na tyle nasilone, aby stanowić przesłanki do noszenia szkieł jednokrotnego użytku. Jeśli Twoje oczy są wrażliwe, a nie do końca podoba Ci się pomysł używania soczewek jednodniowych, soczewki dwutygodniowe powinny doskonale się u Ciebie sprawdzić. Pamiętaj jednak, aby odpowiednio o nie dbać i oprócz opakowania szkieł zamówić również butelkę płynu do ich pielęgnacji. Ze względu na fakt, iż zdecydowana większość soczewek w tej kategorii to szkła marki Acuvue, do ich czyszczenia polecamy płyn od tego samego producenta, Acuvue Revitalens.

Opinie Klientów o: Soczewki Dwutygodniowe

Liczba opinii: 28
Ocena: 4.8 liczba gwiazdek 5
Kryteria Sortowania


To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.