Jak używać soczewek typu sclera?

Jak używać soczewek typu sclera?Mimo że soczewki sclera nie są zwykle stosowane do korekcji wzroku, powinny być używane z zachowaniem takich samych zasad bezpieczeństwa i higieny, jak normalne soczewki korekcyjne. Pamiętaj, aby przejść badanie oczu u okulisty bądź optyka przed użyciem soczewek sclera, aby upewnić się, że Twoje oczy są zdrowe i nie ma przeciwwskazań do ich noszenia. Soczewki należy zakładać zanim nałoży się makijaż a przed przystąpieniem do jakichkolwiek czynności związanych z soczewkami, należy dokładnie umyć ręce. Więcej o prawidłowym postępowaniu z soczewkami przeczytasz tutaj - zasady są takie same w przypadku każdego rodzaju soczewek. Jedyna różnica pomiędzy zwykłymi szkłami kontaktowymi a soczewkami sclera jest taka, że te ostatnie są dużo większe i nie mieszczą się do standardowych pojemniczków na soczewki. Optyk Rozmus do każdej pary szkieł typu sclera dołącza dedykowany im pojemniczek, tak więc nie musisz się martwić o kwestię ich przechowywania.

W zwiazku z tym, że soczewki sclera są dużo większe niż zwykłe szkła kontaktowe, zakłada się je w nieco inny sposób, który dla przeciętnego użytkownika soczewek może początkowo wydawać się trudny, jednak z odrobiną praktyki i cierpliwości sztuka ta zostanie bardzo szybko opanowana. Aby założyć soczewkę sclera należy delikatnie wsunąć ją pod górną powiekę. Jest to łatwiejsze niż się wydaje, albowiem soczewki sclera z zasady są nieco sztywniejsze niż zwykłe szkła, więc nie powinny się zwijać podczas prób ich założenia. Aby soczewka prawidłowo ułożyła się na oku, można powoli pomrugać i popatrzeć w różnych kierunkach ("poprzewracać oczami"). Po jakimś czasie Twoje oczy przyzwyczają się do tego nowego wrażenia i będziesz się czuć i wyglądać niesamowicie.

Choć większość użytkowników soczewek sclera nie ma z nimi żadnych problemów, warto pamiętać, że w przypadku soczewek kontaktowych nie ma czegoś takiego, jak uniwersalny rozmiar i jeśli czujesz, że Twoje soczewki są za duże lub za małe, albo że Twoje oczy są podrażnione i łzawią podczas ich noszenia, niezwłocznie je zdejmij i skontaktuj się z okulistą. Po upewnieniu się, że podłożem Twoich problemów nie jest infekcja czy też inny problem zdrowotny, możesz spróbować ponownie, jednak pamiętaj, że soczewki sclera nie są dobrym rozwiązaniem dla każdego i nie warto się męczyć, jeśli czujesz się w nich niekomfortowo.

Obejrzyj ten informacyjny film instruktażowy, aby dowiedzieć się, jak zakładać oraz zdejmować soczewki typu sclera.

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.