Wpływ płynów do pielęgnacji na komfort noszenia soczewek

Wpływ płynów do pielęgnacji na komfort noszenia soczewekWielu użytkowników soczewek kontaktowych wierzy, że problemy związane z soczewkami wynikają tylko z nieprawidłowego wyboru ich rodzaju i nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duży wpływ na komfort noszenia szkieł kontaktowych ma rodzaj oraz marka płynu do ich pielęgnacji. Jeśli masz problem z noszeniem soczewek, dokucza Ci dyskomfort czy suchość oczu, pierwszą rzeczą, jaką powinieneś/powinnaś wypróbować, jest zmiana płynu do soczewek.

Dobry płyn do pielęgnacji szkieł kontaktowych pozwala oczom zatrzymywać wilgoć przez cały dzień, niwelując nawet wieczorne uczucie dyskomfortu. Co więcej, taki płyn doskonale radzi sobie z dokładnym czyszczeniem i dezynfekcją soczewek podczas ich namaczania, minimalizując tym samym ryzyko infekcji.

Jeśli planujesz zmianę płynu do soczewek, pamiętaj, aby najpierw dokładnie przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania lub skonsultować się z optykiem bądź okulistą, ponieważ płyny mogą znacząco się od siebie różnić i działać w odmienny sposób, niekoniecznie dopasowany do Twoich potrzeb lub do rodzaju soczewek, jakie nosisz.

Oto kilka wskazówek dotyczących płynów do soczewek, które pozwolą Ci używać ich w sposób bezpieczny i z korzyścią dla Twojego komfortu.

  • Nigdy nie używaj przeterminowanych płynów do soczewek.
  • Nie dodawaj wody ani innych cieczy do płynu do pielęgnacji soczewek.
  • Codziennie wymieniaj płyn w pojemniczku na soczewki na świeży.
  • Jeśli używasz płynu opartego o nadtlenek wodoru (wodę utlenioną), zawsze korzystaj z pojemniczka na soczewki dołączonego do płynu, a także pamiętaj o wypłukaniu soczewek zwykłym płynem przed ich założeniem.
  • Trzymaj płyn do soczewek w ciemnym i chłodnym miejscu, z dala od promieni słonecznych.
  • Nie dotykaj końcówki butelki z płynem, aby nie dopuścić do zanieczyszczenia zawartości.
  • Nie mieszaj dwóch różnych rodzajów/marek płynów w pojemniczku na soczewki.

Jeśli powyższe zasady będą przestrzegane wraz ze standardowymi zaleceniami dotyczącymi higieny, ryzyko zanieczyszczenia soczewek będzie bardzo niewielkie.

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.