Porady dotyczące soczewek kontaktowych

Jako sieć stacjonarnych salonów optycznych, Optyk Rozmus posiada w swoim zespole specjalistów w zakresie zdrowia oczu - optyków, optometrystów i lekarzy okulistów. Doskonale znamy produkty, które sprzedajemy i z miłą chęcią doradzamy naszym klientom w sprawach związanych z użytkowaniem i pielęgnacją soczewek kontaktowych. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące produktów z naszej oferty, odwiedź strony poradnikowe wymienione poniżej. Możesz również zapoznać się z naszym FAQ - Często zadawanymi pytaniami, aby dowiedzieć się więcej na temat naszego sklepu oraz soczewek kontaktowych.

Jeśli masz dalsze pytania, skontaktuj się z nami pod adresem cs@optykrozmus.com. Z chęcią pomożemy rozwiać wszelkie wątpliwości.

Sprawdź, co robić, gdy zabraknie Ci płynu do soczewek albo gdy zgubisz soczewkę oraz jak rozpoznać, którą stroną założyć soczewkę na oko.

Cierpisz na zespół suchego oka? Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jaki jest powód Twoich dolegliwości.

Dowiedz się, jak często należy wymieniać pojemniczek na soczewki oraz co robić, aby nie dopuścić do jego zanieczyszczenia.

Jeśli masz astygmatyzm i zastanawiasz się, czy jesteś skazany/-na okulary, to przekonaj się, że opcji jest znacznie więcej! Przeczytaj nasz artykuł o korygowaniu astygmatyzmu soczewkami kontaktowymi.

Kiedy najlepiej zacząć nosić soczewki kontaktowe? Czy dzieci powinny nosić szkła? Co na to okuliści? O tym i o innych aspektach korekcji wzroku u najmłodszych przeczytasz w naszym artykule.

Czy pływanie z soczewkami na oczach jest bezpieczne? Czy soczewki można moczyć wodą z kranu? Dowiedz się z naszego artykułu.

Czy soczewki kontaktowe są bezpieczne podczas pandemii COVID-19? Analizujemy doniesienia i zagłębiamy się w temat.

Zanim kupisz swoją pierwszą parę soczewek, udaj się do optyka bądź okulisty na badanie wzroku i dopasowanie szkieł kontaktowych.

Jeśli cierpisz na zespół suchego oka, jest kilka sposobów, w jakie możesz sobie pomóc. Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym prezentujemy sprawdzone metody walki z suchymi oczami.

Naucz się zakładać i ściągać soczewki a także dbać o nie, aby były bezpieczne.

Dowiedz się, jak zakładać soczewki kontaktowe typu sclera o średnicy 22mm. To nie takie trudne!

Osoby cierpiące na zespół suchego oka narażone są na nieprzyjemne konsekwencje swojej przypadłości. Pewne z nich mogą być niebezpieczne.

Jeśli masz alergię na pyłki, noszenie soczewek kontaktowych może być dla Ciebie kłopotliwe. Na szczęście jest kilka sposobów na to, aby przetrwać wiosnę z soczewkami na oczach. Przeczytaj nasz krótki poradnik.

Czy bezpiecznie jest zakładać soczewki kontaktowe na pomalowane oczy? Jakie kosmetyki nadają się do stosowania z soczewkami? Przeczytaj nasz artykuł, a wszystkiego się dowiesz.

Dowiedz się, jaki wpływ na komfort noszenia szkieł kontaktowych ma wybór odpowiedniego płynu do pielęgnacji szkieł.

Kiedy powinno się nosić okulary przeciwsłoneczne? Czy soczewki kontaktowe chronią przed słońcem? Jaki wpływ na ludzki wzrok mają promienie UV? Przeczytaj nasz artykuł i wzbogać swoją wiedzę.

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.